Zlatnictví Niké Zlatnictví Niké Zlatnictví Niké
Hlavní strana  >  Hodinky  >  CASIO

CASIO

Japonské hodinky Casio jsou určeny širokým vrstvám zákazníků. Hodinky nejsou však jediným produktem, který Casio v oblasti elektroniky nabízí.

Společnost Casio byla založena roku 1957 jako výrobce kalkulaček a na trh hodinek vstoupila až v roce 1974. Ve svých prvních modelech hodinek využila poznatky z předešlého vývoje kalkulaček a elektronických diářů a také díky těmto inovacím se brzy vypracovala na jednu z nejrozšířenějších hodinářských značek současnosti. Hodinky Casio nesou pouhým ukazatelem času, ale obsahují další řadu funkcí, od barometru, výškoměru, tlakoměru, tachymetru, kompasu, hloubkoměru, kalkulačky až po graf přílivu a odlivu atd.

Firma Casio vyvinula řadu nových technologií, které se brzy staly hitem, jako jsou například modely hodinek Casio  G-Shock, vytvořené už v roce 1983 nebo rádiem řízené hodinky.

Hodinky Casio jsou schopné přijímat radiové vlny, což zaručuje, že jsou ukazateli přesného času. Výhody hodinek řízených rádiem jsou tedy jasné: bez potřeby nařizování vždy ukazují přesný čas a automaticky se přenastavují mezi letním a zimním časem. Oficiální čas pro veřejný život představují atomové hodiny ve Fyzikálně-technickém ústavu. Tento čas je přenášen do vysílače DCF77 v Mainflingenu blízko Franfurktu. DCF77 vysílá časový signál v okruhu 2000 km. Tento signál přijímají hodinky řízené hodinky řízené rádiem a automaticky se přeřídí na přesný čas.

U modelů značených Touch Solar odpadá díky využití solární energie problém s výměnou baterií.

Dostupnost:

pouze skladem