Zlatnictví Niké Zlatnictví Niké Zlatnictví Niké

EDOX

Značka EDOX byla založena roku 1884 talentovaným švýcarským hodinářem Christianem Ruefi-Flurem. Název hodinek EDOX pochází ze staročeštiny a v překladu znamená „hodina“- Logem hodinek EDOX je symbol přesýpacích hodin. Ladnost a umělecký talent je cítit v hodinkách této značky dodnes a Edox má již pevnou pozici ve světě hodinek na celém světě.

Po smrti Christiana Ruefi-Flueriho v roce 1921 přebírá vedení firmy obchodník Robert Kaufmann-Hug. O třicet let později se stává Edox jednou z nejvýznamnějších hodinářských firem ve Švýcarsku, zaměstnává již přes 500 zaměstnanců a disponuje silným kapitálem, který ji umožnil investovat do nejmodernějšího stroje na výrobu super vodotěsných hodinek.

O první inovaci v hodinářském průmyslu se postarala firma Edox roku 1961, kdy začala vyrábět první hodinky s dvojitým zadním víčkem pro dokonalou vodotěsnost a prachutěsnost. V tomto modelu se též poprvé objevuje systém s těsněním zabezpečujícím ochranu stroje proti nárazům. Modelová řada Delphin zaznamenala velký úspěch nejen díky krásným designům, ale právě díky těmto nadstandartním technologickým doplňkům.

Další vylepšení přinesl Edox roku 1963 s modelem nazvaném Hydrosub, kde se Edox zaměřil na poslední díl hodinek, kde je možné hodinky poškodit – a to na korunku. Zde bylo vynalezeno zesílené těsnění pod korunkou – resp. mezi korunkou a krčkem pouzdra a napínací kroužek korunky. Díky těmto kombinacím bylo poprvé možné se s hodinkami potápět až do hloubky 500 metrů, což je hloubka pro profesionální potápěče.

V roce 1970 Edox předvádí ve svých hodinkách možnost měření všech časových pásem, tzn. majitel hodinek může měřit čas na celém světě takový, který je správný pro dané časové pásmo. Hodinky se nazývaly Edox Geoscope.

Roku 1983 společnost mění majitele a stává se soukromou rodinnou firmou. Celá firma se přesídlila do Les Genevez v pohoří Jury, švýcarského místa, kde sídlí mnoho známých švýcarských hodinářských firem.

Roku 1998 přichází Edox s nejtenčími hodinkami s datumem na světě. Celý strojek si Edox vyrábí sám a na výšku měří pouhých 1,4 mm. Modelová řada Les Bémonts je kompletně osazena těmito strojky a patří mezi jedny z nejelegantnějších hodinek světa.

V roce 2005 firma EDOX přichází na trh s jedním z nejsložitějších mechanismů hodinkových strojků vyrobených vůbec a to s bicími hodinkami nazvanými Edox Les Bémonts-Maitre Horloger-5 Minute Repeater nebo-li 5-ti minutový opakovač. Jen málo hodinářů na celém světě umí vyrábět takzvané kombinace. Jenom stovka z nich je schopna vyrobit minutový opakovač. Stroj je vybaven 2 tenounkými kladívky: jedno odbíjí hodinu a druhé, v jiném tónu, každých pět minut po celé hodině. Zvonící mechanismus se spouští stisknutím tlačítka, které je umístěno na pouzdře pod 6 hodinou. Hodinky EDOX 5-Minute Repeater jsou vybaveny průhledným zadním víčkem, což zajišťuje fascinující pohled na samotný stroj. Číselník je z části otevřený a díky tomu umožňuje pozorovat pohyb kladívek. Hodinky mají safírové sklo proti poškrábání a vodotěsnost do 50 metrů.

EDOX partnerství  & sponzoring

Roku 2006 se stává Edox oficiálním sponzorem závodních motorových člunů Class 1, Formule 1 na moři. První hodinky řady Class 1 jsou inspirovány světem technologií závodních motorových člunů Class 1. Edox je stále viditelnější a za krátký čas se stává oficiálním partnerem pro časomíru pro nejvyšší třídu závodů motorových člunů.

Roku 2009 se stal Edox novou oficiální časomírou světově proslaveného závodu Dakar Rally Raid pro tři závodní sezóny 2012-2014.

Vize švýcarského výrobce hodinek s 125ti letou tradicí je velice odvážná. EDOX se hodlá stát jednou ze tří nejznámějších značek na světě ve středně vyšší cenové hladině.

Dostupnost:

pouze skladem