Zlatnictví Niké Zlatnictví Niké Zlatnictví Niké
Hlavní strana  >  Hodinky  >  FESTINA

FESTINA

Festina – více než 100 let existence značky..

Hodinky Festina jsou součástí koncernu Festina Group, který v současnosti spojuje pět mezinárodních značek hodinek ( Festina, Jaguar, Candino, Lotus a Calypso ) a vyrábí více než 3 miliony náramkových hodinek ročně.

Festina, moderní dynamická značka s více než stoletou tradicí, byla založena v roce 1902 ve Švýcarsku. Tohoto roku bylo v jedné malé švýcarské hodinářské manufaktuře poprvé vyryto drobným zlatým písmem „Festina Lente“ („ Spěchej pomalu“), který tehdy zdobil nesčetné nástěnné kyvadlové hodiny, se zrodil takříkajíc přes noc nový název značky. Značka Festina symbolizovala již tehdy neměnnou zásadu firmy, která dodnes nepozbyla svého významu: Festina pobízí ke spěchu při vývoji techniky a designu a současně nabádá k obezřetnosti v otázce kvality.

Festina se vyvinula ve značku, která se stala synonymem pro řemeslnou kvalitu a maximální preciznost. Dnes se doménou značky Festina stává především výroba moderních hodinek se sportovním designem.

Nyní jsou hodinky Festina bezkonkurenční jedničkou na španělském a francouzském trhu, rozvíjí se však úspěšně i v dalších 60 zemích, do kterých jsou distribuovány.

Festina je již od roku 1998 oficiální časomírou Tour de France a vyvinula několik modelů hodinek právě k této příležitosti.

Dostupnost:

pouze skladem